MUUSEUMIROTI KONKURSS OOTAS TAOTLUSI 2. OKTOOBRINI

Eesti muuseumide aastaauhinna konkurss ootab taotlusi, mida saab esitada kuni 2. oktoobrini (k.a)! Ole kärme ja pane oma taotlus ruttu teele!

PS!  Täpsem info ja lingid taotlusvormidele on siin https://www.muinsuskaitseamet.ee/et/eesti-muuseumide-aastaauhinnad
Taotlusvormide on tehtud Google Formis, mille kaudu taotlused ka esitatakse. Iga vormi alguses on kandideerimiskriteeriumid ja siis tulevad küsimused ning lõpuks tuleb vajutada „Submit“ või „Saada“.

Pane tähele, et konkursi statuut on uuenenud ja leiad selle SIIT

Eesti muuseumide aastaauhindade infoseminar, mis tutvustab kategooriate ja komisjonide muudatusi, on järelvaadatav siin.

Eesti muuseumide aastaauhindade kategooriad on järgmised:

• muuseumikogu arendaja;
  • konserveerimistöö;
  • muuseumihariduse edendaja;
  • teadusüritus;
  • teadustrükis;
  • aasta näitus (endine „ajutine näitus“);
  • püsinäitus (NB! Antakse välja üle aasta, järgmine voor on avatud 2024. aastal);
  • muuseumiuuendaja;
  • kogukonna sõber (hindamiskriteeriumid jm on uuendamisel. Edastan info esimesel võimalusel);
  • turundustegu.

Üldised kandideerimise tingimused on järgmised:

• Muuseumid, mille tegevus vastab muuseumiseaduse § 2 lõikes 1 sätestatud ülesannetele.
  • Konkursile esitatav projekt peab olema konkursiaastal teostatud või olema osa suuremast projektist, mis moodustab omaette terviku ning lõpeb konkursiaastal.
  • Taotlusi saab esitada kuni 2. oktoobrini (v.a aasta näituse ja muuseumihariduse edendaja kategooriates)

Eesti muuseumide aastaauhindade konkursi eesmärk on tunnustada parimaid muuseumispetsialiste ning tuua avalikkuse jaoks rohkem esile muuseumitöö erinevaid tahke. Auhindu annavad välja Eesti Muuseumiühing ja Kultuuriministeeriumi muuseuminõukogu  koostöös Eesti Kultuurkapitali ja Muinsuskaitseametiga.

NB! Näituste ja muuseumihariduse edendaja kategooriates esitatakse kandideerimistaotlus vähemalt üks kuu enne näituse eksponeerimise lõppu või haridustegevuse toimumise aega.

Ootame aktiivset osavõttu!

Heade soovidega