Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Alustas Eesti muuseumide digitaalne aastapilet ehk muuseumikaart!

100 muuseumi, 1 muuseumikaart!

Alates teisipäevast, 11. aprillist saab osta muuseumikaardi, millega on võimalik piiramatult külastada enam kui 100 Eesti muuseumi, galeriid ja elamuskeskust üle Eesti.

Muuseumikaardiga liitunud külastuskohtade teemadering on lai ning siit leiab endale avastamist nii kultuuri- kui seiklushuviline, tehnika- ja loodusesõber ning iga lastega pere. Muuseumikaardi üks soove on tutvustada publikule väiksemaid külastuskohti, kuhu paljud muuseumisõbrad tõenäoliselt veel jõudnud pole.

Et hoida loodust, siis on muuseumikaart digitaalne ja QR-koodiga, eraldi plastkaarti pole. Kaardi kasutamine on lihtsamast lihtsam, sest muuseumi kassas tuleb näidata oma digipiletit või kui see on maha ununenud, siis isikut tõendavat dokumenti.

Muuseumikaarti on kõige mugavam osta kaardi koduheküljelt www.muuseumikaart.ee ja avastusretk Eesti muuseumide maailma võib alata!

Muuseumikaardi tegevust korraldab Muuseumiühingu loodud Sihtasutus Muuseumikaart. Lansseerimist toetas Eesti Kultuuriministeerium.

Kui soovid inspiratsiooni, kuhu teha järgmine väljasõit ja milliseid uusi näitusi muuseumid pakuvad, siis uuri lähemalt: www.muuseumikaart.ee.