Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

EELTEADE: XXIII Eesti Muuseumide Festival Narvas

XXIII Eesti Muuseumide Festival Narvas toimub 28.-29. sept. 2020. Seekordne festivali teema keskendub disainijuhtimisele muuseumis. Käsitlemist leiab muuseumidisain kõige laiemas mõistes – sealhulgas mitte ainult ruumi, vaid ka külastajakogemuse ja töötajate heaolu kujundamine muuseumis.

Üheks peaesinejaks on Henrik Lübker – PhD, uue Hans Christian Anderseni muuseumi kuraator Odensest Taanist. Henrik Lübker on tegelenud kirjanduse ja kuultuuri uurimisega. Ta on avaldanud publikatsioone kirjanduse ja kunsti antinarratiivsetest, fenomenoloogilistest ja õõnestavatest strateegiatest. Viimased kaheksa aastat on ta tegelenud Hans Christian Anderseni muuseumi muutmisega klassikalisest eluloomuuseumist “muinasjutumajaks”, keskendudes elujõulisusele, performatiivsusele, mängule ja muuseumi demokraatlikule potentsiaalile. Henrik Lübker avab oma ettekandes uue Hans Christian Anderseni muuseumi täieliku ümberkujundamise tagamaid.

Festivali teisel päeval on kavas ekskursioonid Narva linnas, mille käigus külastatakse muuhulgas ka kuulsat Vana-Narva maketti.

Festivali korraldab Eesti Muuseumiühing koostöös Narva Muuseumi, TÜ Narva Kolledži ja Kultuuriministeeriumiga.

Lisainfo: EMÜ juhatuse liige Maarja Kõuts, maarja.kouts@salm.ee

 

Uudise foto: Kengo Kuma & Associates, Cornelius & Vöge, MASU Planning