Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Eesti Muuseumiühingu 30. juubel ja ajakirja Muuseum veebinumbri esitlus

Hea kolleeg! Armas Muuseumiühingu liige!

Kutsume Sind 11. detsembril kell 15.00 Vabamusse, Okupatsioonide ja Vabaduse Muuseumisse Tallinnas (Toompea 8), et tähistada Eesti Muuseumiühingu 30. juubelit ja esitleda ajakirja Muuseum esimest veebinumbrit.

Ajakirja Muuseum number on järjekorras neljakümne esimene… ja ühtlasi esimene – esimene number veebiajakirjana. On väga hea meel, et ajakirja uuendamine ja esimese veebinumbri väljaandmine toimub Eesti Muuseumiühingu ilusal ümmargusel 30. tegutsemisaastal. Ajakirja pani kokku peatoimetaja Kerttu Männiste, kes igapäevaselt töötab Eesti Kunstimuuseumis. Veebiplatvormi teostas OKIA.

Seekordse numbri teemaks on lähiajalugu. Autorid: Tiina-Mall Kreem (Eesti Kunstimuuseum/Kadrioru kunstimuuseum) ja Hilkka Hiiop (Eesti Kunstiakadeemia), Marju Niinemaa (Kultuuriministeerium), Liis Meriküll (Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu), Kadri Piirimäe (Eesti Kunstimuuseum), Sireli Uusmaa (Tallinna Linnamuuseum) ja Kristi Paatsi (Eesti Ajaloomuuseum) ning Rafał Wnuk (Gdanski II Maailmasõja Muuseumi endine kuraator).

Uue formaadi ja meedia kõrval leiab ajakirjas häid tuttavaid rubriike, nagu „Mõõdupuu“, kus jagada rahvusvaheliste koolituste, konverentside ja näitusekülastuste kogemusi. Või rubriik „Ikkagi inimene“, milles jätkame ka edaspidi muuseumitöötajate isikuportreedega, aga sel korral jagab oma mõtteid ja kogemusi näitustest ja muuseumist hoopis ühe teise kultuurivaldkonna esindaja – vaadake ajakirja ja saate teada, kes!

Nagu uute asjadega sageli juhtub, on ajakirja arendamisprotsess kujunenud planeeritust pisut pikemaks ja tõstatanud järjest küsimusi: kas jääda teemanumbrite juurde; kui sageli peaks ilmuma uus number või uuenema ajakirja sisu; kuidas muuta Eesti muuseumispetsialistide kirjutised veelgi kättesaadavamaks (ka rahvusvaheliselt) jms. Veebipõhise väljaande võlu seisnebki paindlikkuses: me saame proovida ja lugejate tagasisidet arvestades leida optimaalsed lahendused ilmumissagedust, rubriike ja diskussioonteemasid puudutavatele küsimustele.

Soovime ajakirjale Muuseum entusiastlikke autoreid, palju lugejaid ja jätkuvat arengut!

Aitäh toetuse eest Kultuurkapitalile ja Kultuuriministeeriumile!

RSVP kuni 9.12.2018 emy@muuseum.ee

Head kolleegid, palun edastage kutse ka endistele kolleegidele, kes e-maili ei kasuta!

Kohtumiseni Vabamus!

Kerttu Männiste (Eesti Kunstimuuseum/Kadrioru kunstimuuseum)

Peatoimetaja

kerttu.manniste@ekm.ee

+372 56 842 804