Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Eesti Muuseumiühingu uus logo

Seoses NEMO aastakonverentsi organiseerimisega kerkis teravalt esile vajadus värskendada muuseumiühingu logo, et seda oleks võimalik kasutada ka inglisekeelses versioonis. Mõeldud-tehtud. Sujuv koostöö disainibürooga Putka andis tulemuseks muuseumirotist inspireeritud logo. Selle autor on Erik Teemägi, kes tegi logole ka inglise- ning venekeelse variandi. Erik on ka eelmisel aastal valminud meenete kujunduskavandite autor.

Uurisime mõnelt kolleegilt, mida nemad uuest logost arvavad: 

Maarja Vaino (Tallinna Kirjanduskeskus): Mulle meeldib! Mõjub intelligentselt, aga pisut ka kelmikalt :-).  Jäin mõtlema, kas mingi väike E võiks ka kuskilt joontest kujuneda, aga ilmselt mitte, läheks kohe liiga segaseks ja imelikuks. Nii et – tore tulemus!

Mariann Raisma (Tartu Ülikooli muuseum): Minu arvates on väga nunnu! Tahaks kohe seda kotti ☺▪Font on veidi igav, aga see M-täht on küll tore!

Ruth Laidvee (Eesti Ajaloomuuseum): iseenesest täitsa lustakas, aga töötab ainult koos laiendusega Eesti Muuseumiühing. Mina ilma selgituseta „roti nägu“ ei tabanud, pigem panid need täpid otsima ü-tähte – et nagu M-muuseum ja Ü-ühing…