Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Eesti Muuseumimeenete võistlus 2020

1. augustil 2020 avanes taas Eesti Muuseumimeene auhinna (EMMA) konkurss. Meeneid saab esitada kuni 17. septembrini. EMMA on üle-aastane rahaline tunnustusauhind parima muuseumimeene esitanud Eesti muuseumile. Võistluse eesmärgiks on muuseumide igapäevatöö ühe osa – tootearenduse tunnustamine ja väärtustamine, muuseumide kogude kui inspiratsiooniallika kasutamine loovtööstuses.

Muuseumimeenete konkursil, mille auhinnafond on 1923 eurot, on osalema oodatud kõik Eesti muuseumid. Võistlusele saadetuid meeneid eksponeeritakse Narva festivalil, mis on suurepäraseks võimaluseks tutvustada kolleegidele viimase kolme aasta jooksul elluviidud uuenduslikke ideid. Hindamiskomisjoni liikmed on muuseumi-, turismi- ja tootedisaini valdkonnast. EMMA konkursi võitjad kuulutatakse välja Eesti muuseumide festivalil Narvas 28. septembril 2020.

Tutvuge EMMA statuudiga – https://www.muuseum.ee/emma/statuut/

Konkursil võistlevad meened saab kuni 17. septembrini tuua või saata Tartu Ülikooli muuseumisse (Lossi tn. 25, Tartu). Samuti võib meened tuua Tallinnasse Eesti Tervishoiu Muuseumisse (Lai tn.30). Meeneid kohale tuues palun jälgige nende muuseumite lahtiolekuaegasid.

 

Avalehe foto: EMMA 2018 esimese preemia pälvis Eesti Loodusmuuseumi ja Reet Ausi koostöös sündinud rüükala särk, mis on inspireeritud näitusest “Müstiline ürgmeri”.

Täpsem info:
Terje Lõbu
terje.lobu@ut.ee
tel 51 98 31 32