Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Kutse teeside esitamiseks konverentsile MOMENTUM 2024

Eesti Rahva Muuseum korraldab sügisel koostöös ICOM ICEE-ga ICOM Exhibitions aastakonverentsi „Momentum: Exhibitions and Memory“ (“Momentum: näitused ja mälu“).

ICOM ICEE on Rahvusvahelise Muuseuminõukogu (ICOM) näituste valdkonnaga tegelev komitee, kuhu kuulub üle 1000  liikme. ICEE liikmed moodustavad ülemaailmse võrgustiku muuseumidest, näituste agentuuridest, disaini- ja kujundusfirmadest.

Momentum pealkirja kandev aastakonverentside sari toob Tartusse Euroopa Kultuuripealinna aastal kokku üle 100 Euroopa ja maailma näitusevaldkonna spetsialisti enam kui paarikümnest riigist.

ICEE aastakonverentsi formaat sisaldab kolmepäevast konverentsi,  eel- ja järeltuure ning ekskursioone Eesti muuseumidesse, et tutvuda kohalike muuseumide näituste ja parimate näitusepraktikatega.

Aastakonverentsi osaks on valdkonna teadmist ja rahvusvahelisi vahetuvaid näitusi tutvustav meeting-up formaat, kus kohtuvad kuraatorid, kujundajad, produtsendid, projektijuhid, agentuuride promootorid, museoloogid, näituste ehitajad ja disainerid  ning leiab aset rahvusvaheline näituste turg.

Aastakonverentsi ettekandeid oodatakse kolmel sisulisel teemal:

  • näitused ja mälupraktikad
  • näitused ja keskkonnamõjud
  • näitused ja innovaatilised praktikad.

Konverentsile valitakse kaks paneelettekandjat, kellest üks on rahvusvaheline esineja ning üks Eestist.

Loe lisa: https://www.erm.ee/en/icom-icee-2024.

Eesti Rahva Muuseum edastab kutse teeside esitamiseks konverentsile. Teeside esitamise tähtaeg on 30.aprill 2024.

Teesid saata: icee.icom@gmail.com.

Lisainfo:

Kristjan Raba
näituste eriprojektide koordinaator
ICOM ICEE juhatuse liige
kristjan.raba@erm.ee