Muuseum ja näitused. Esimene kohtumine neile, keda huvitab näituste loomeprotsess

Hea kolleeg, kui sa tegeled näituste projektijuhtimise, kureerimise ja arendamisega, siis ootame sind osalema Eesti Muuseumiühingu arutelul.

Tule 28. novembril Eesti Rahva Muuseumisse arutama, mis näituste tegemisel inspireerib, tagant tõukab ja takistab. Kuidas teha näituste kureerimise valdkonnas rohkem koostööd? Eesmärk on alustada kohtumistesarja, mis ühendab muuseumide näitusetöös osalejaid: praktikuid ja teoreetikuid. Kohtumisel jagame kogemusi ja otsime lahendusi, arutleme ühiskonnas aktuaalsete teemade ja suundumuste üle ning sellest, mil moel need näitusetöös ilmnevad.

Esimesel kohtumisel kõneleb museoloog ja Tartu Ülikooli muuseumide direktor Mariann Raisma uuest museoloogiast ja sellest, kas see on tänapäeval veel aktuaalne või ei. Mariann kaitses 2023. aastal doktoritöö „Muuseumi võim. Muuseum kollektiivse mälu kujundajana Eestis 20. sajandi murranguperioodidel“ ja on kogenud näituste kuraator, kes on eest vedanud ka mitmeid suuri projekte. Pärast loengut peame maha mõttetalgud, millised on muuseumide tänased vajadused kuraatoritöö osas. Paneme paika järgmiste kohtumiste teemad.

13:30-14.00 Kogunemine ja tervituskohv
14.00-14.40 Mariann Raisma “Kas uus on juba vana? Uue museoloogia mõiste muutumisest viimastel aastakümnetel”
14.40-15.15 Ühine arutelu näituste valdkonna spetsialistide vajaduste üle
15.15-16.00 Arutelude kokkuvõtted ja kokkulepped edasiseks

Kohtumine on tasuta, kuid pane end kirja siin.

Lisainfo:
Anu Viltrop