Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Muuseumikaart on toonud aastaga muuseumidesse üle 85 000 külastaja

Täna aasta eest alustanud Eesti muuseumide digitaalne ühispilet ehk muuseumikaart läks käima suure hooga ning esimese aastaga on muuseume külastatud enam kui 85 000 korral. Enim on külastajaid jõudnud Kumusse, Lennusadamasse ja Protosse.

Muuseumikaardi tulek on muutnud oluliselt muuseumisõprade külastusharjumusi. “Kui varem käidi muuseumides nii-öelda täie raha eest, vaadates suurtes muuseumides ära kõik näitused, siis muuseumikaart annab vabaduse külastada muuseumi kasvõi ühe museaaliga tutvumiseks,“ ütles muuseumikaardi juht Kert Kask. “Eriti hea meel on näha, et muuseumikaarti kingitakse palju, tuues muuseumid lähemale ka neile, kes ehk ise ei oleks varem end aktiivse muuseumikülastajana ette kujutanud.”

Kõige aktiivsem külastaja Krista Roolaid on külastanud kõiki muuseumikaardiga liitunud muuseume. Foto: Karli Saul

Tänaseks on muuseumikaart enam kui 14 000 inimesel, kes on jõudnud erinevatesse muuseumidesse üle Eesti rohkem kui 85 000 korral. Keskmine muuseumikaardi omanik on 44-aastane naine, aga noorim kasutaja kõigest 2-aastane ja vanim 92-aastane. Muuseumikaart on telefonis ka pea tuhandel välismaalasel.

Kõige aktiivsem muuseumikaardi omanik külastas aastaga muuseume enam kui 230 korda, aktiivsuselt järgmised 87 ja 83 korda. „Muuseumikaart on erakordselt hästi vastu võetud. Kui vaadata sarnaseid algatusi nt Soomes või Belgias ja arvestada seejuures Eesti elanike arvu, siis on Eesti muuseumikaardi algus olnud kõige edukam,“ ütles Kask. “See näitab Eesti muuseumide näituste sisukust, mida külastajad hea meelega piiramatult naudivad.”

Muuseumikülastuste kasvu tunnetavad ka muuseumid. “Näeme igapäevaselt, et tänu muuseumikaardile jõuab muuseumisse külastajaid, kes meie juurde varem ei ole jõudnud. Lisaks on tore täheldada, et muuseumi külastavad paljud pered, näidates eeskuju ka nooremale põlvkonnale,” ütles Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi juht Siim Randoja.

Muuseumikaart ehk Eesti muuseumide digitaalne ühispilet maksab 59,99 eurot ja see tagab aasta jooksul piiramatu sissepääsu rohkem kui 100 muuseumi ja 500 näitusele üle Eesti.

Muuseumikaardiga liitunud muuseume leiab üle Eesti. Loetelu kõigist muuseumikaardiga liitunud muuseumidest leiab veebilehel muuseumikaart.ee.

 

Lisainfo:

Kert Kask
muuseumikaardi juht
+372 5664 4382
kert@muuseumikaart.ee