Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Muuseumiöö 2020 “Öös on aega” toimub 29. augustil!

Sel aastal aga hoidume viiruse täiendavast levitamisest ja tähistame Muuseumiööd hoopis 29. augustil. Täname kõiki muuseume, kes on valmis jätkuvalt kaasa lööma!

Üle Eesti toimuv Muuseumiöö avab 29. augusti õhtul kümnete muuseumide ja teiste põnevate paikade uksed täiesti tasuta. Muuseumiöö toimub sel aastal pealkirja “Öös on aega” all. Käesoleva aasta Muuseumiöö teema – aeg – on asi, mida inimestel on justkui järjest vähem, aga teisest küljest on meil kõikidel justkui sama palju aega – 24 tundi ööpäevas. Mida me ajaga peale hakkame, kuidas aeg kulgeb, kuhu aeg kaob ja millises ajas me üldse elame? Kuidas aega mõõdetakse poeetiliselt, bioloogiliselt, astronoomiliselt, tehnoloogiliselt? Muinasaeg, keskaeg, nõukogude aeg, vabaduse aeg – muuseumidel on ajaga palju pistmist, sest eks tegelevad need ju suuresti ühe või teise hetke aja hoidmise, uurimise ja näitamisega. Võime vaadata üht ja teist asja, ja küsida, mis aegne see asi on? Kõigil asjadel tundub olevat oma aeg: sünniaeg ja künniaeg, prooviaeg ja kooliaeg, sõjaaeg ja rahuaeg, õitseaeg ja uneaeg. Ja on ju tore, kui keegi ütleb, et jah, päeval on kiire, aga ÖÖSEL on AEGA.

Programmis osalevad muuseumid avavad Muuseumiööl oma uksed kell 18-23 ning sel ajal on sissepääs tasuta. Igal aastal on Muuseumiööl oma uksed lahti teinud ka järjest suurem arv arhiive, galeriisid, kirikuid – üht või teistpidi teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevaid organisatsioone.  Kõikide osalevate muuseumide öö eriprogrammidega saab tutvuda alates 1. aprillist.

Muuseumiöö Facebookis
Muuseumiöö Instagramis

Muuseumiöö 2020 koordinaatorid

Vivian Siirman, viviansiirman@gmail.com, +37256636791 (Põhja-Eesti)
Annika Kupits, annika.kupits@gmail.com, +37259814501 (Lõuna-Eesti)

Kommunikatsioon

Triin Männik, triin@pluk.ee, +372 56201104