Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

MUUSEUMIÖÖ 2022 otsib korraldajaid!

TÄHTAEG: 22. november! Tule ja anna oma panus Eesti muuseumide kõige populaarsema ühise sündmuse – MUUSEUMIÖÖ 2022 – korraldamisse! Muuseumiühing otsib korraldajaid, kes on valmis seda sündmust vedama ja pakkuma oma nägemuse. 

Foto: Yulia Bogacheva, Muuseumiöö 2018 Haapsalu linnuses.

 

Suurim Eesti muuseume ühendav ettevõtmine, Muuseumiöö, on populaarne sündmus juba alates 2009. aastast. Siiski vajab publiku lemmiksündmus värsket lähenemist ja uusi tuuli.

Kui tunned, et oled valmis, kas üksi või oma meeskonna või sõbraga Muuseumiööd korraldama, anna endast märku hiljemalt 22. novembril saates oma taotluse e-posti aadressile emy@muuseum.ee 

Ootame lühikirjeldust (2500 kuni 3000 tähemärki) Sinu nägemusest, milline võiks olla Muuseumiöö 2022, ülevaadet senisest sündmuste korraldamise kogemusest ja CVd. 

 

Muuseumiöö 2022 koordinaatorite ülesandeks on: 

  • Koostada koostöös EMÜ juhatuse ja töögrupiga Muuseumiöö uus kontseptsioon
  • Muuseumiöö 2022 korralduse koordineerimine, tegevuskava ja eelarve koostamine ning jälgimine
  • Projektitaotluste koostamine ja aruandlus
  • Muuseumide teavitamine ja kaasamine, programmiinfo korraldamine
  • Kommunikatsioonikava koostamine koostöös kommunikatsioonipartneriga 
  • Reklaami- ja programmimaterjalide ettevalmistamine 
  • Suhtlus meediaga

 

Muuseumiöö koordineerimine sobib lisatööks, kuna on osalise ajaga. Muuseumiöö korraldusperiood kestab 2021. aasta detsembrist kuni aruannete esitamiseni aastal 2022. Intensiivseim periood on märts – juuni 2022.

Pakume väljakutset arendada traditsiooniliseks muutunud Muuseumiöö uueks muuseumitöötajaid motiveerivaks ja külastajaid kaasavaks sündmuseks. Üleriigilise valdkondliku aasta tähtsündmuse korraldamine annab hea suurprojektide juhtimise kogemuse ja viib kokku paljude toredate inimestega. 

Töö tegijat ootab lisaks töörõõmule ka töötasu.

Muuseumiöö uute arenguvõimaluste üle arutlesid muuseumitöötajad 30. juunil 2021. Päeva lühike kokkuvõte on leitav siit: https://www.muuseum.ee/muuseumioo-mottetalgud/

 

Lisainfo:

Jelena Tšekulajeva, EMÜ koordinaator, emy@muuseum.ee, tel 5544849