Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Muuseumiöö 2022 “ÖÖS ON UNISTUSI” PROGRAMMIDE SISESTAMINE

Muuseumiöö tuleb taas ja toimub 21. mail 2022. Alanud on Muuseumiöö programmide “Öös on unistusi” sisestamine meie andmebaasi. 

Tänavune teema „Öös on unistusi“ ootab muuseume avama unistuste maailma läbi märksõnade nagu: rohelisem, jätkusuutlikum, ligipääsetav ja kaasav muuseum. Soovime Muuseumiööga nüüd ja edaspidi tuua laiema auditooriumi tähelepanu alla ühiskondlikult ja sotsiaalselt olulisi teemasid, millega muuseumid igapäevaselt tegelevad. See kõlab kokku ka rahvusvahelise muuseumipäeva teemadega. ICOM on pühendanud 18. mai 2022 muuseumide potentsiaalile viia ellu olulisi muudatusi – The Power of Museums“!

Palun sisestage Muuseumiööl toimuvad programmis ühtsesse andmebaasi. Lisaks on andmebaasis võimalik uuendada oma asutuse informatsioon, kui see on vahepeal muutunud. Jätkuvalt innustame muuseume õhtut sisustama eriprogrammiga, mis kutsuks mõtlema muuhulgas rohelisemast, jätkusuutlikumast, ligipääsetavamast ja kaasavamast maailmast.

Kõikidele eelmisetel aastatel osalenutele on programmide andmebaas ilmselt tuttav. Andmebaasi saab sisse logida sama meiliaadressiga – millele on üldjuhul saadetud ka käesolev kiri – ja salasõnaga, mis 2020. aastal. Sisselogimislink: https://programm.muuseumioo.ee/haldus. Kui salasõna peaks olema ununenud, saab sealtsamast seda ka taastada.

Kui teie muuseumi kontaktisik on muutunud ja soovite olemasoleva konto siduda uue meiliaadressiga või muude andmebaasi ja programmi sisestamist puudutavate küsimuste korral võta palun julgelt ühendust Liina Sireliga.

Sisse logides ootab Teid ees varasematel kordadel sisestatud üldinfo muuseumi kohta. Kui selle osas muudatusi pole, lisage vaid info selle kohta, mida plaanite käesolevaks aastaks. Kui olete teksti sisestanud ja selle salvestanud, vajutage lõpetuseks avalehel ‘Osaleb?’ alajaotuse all nuppu Ei/Jah, mis avalikustab Teie muuseumi info 2022. aasta MÖÖ programmilehel. Palume sisestada iga erineva aadressiga toimumiskoha (nt muuseumi filiaali) info eraldi kirjena.

Seda, et Teie muuseumi programm kindlasti ka avalikuks läks, kontrollige sisestamise järgselt aadressil https://programm.muuseumioo.ee.

UUED KASUTAJAD: kui soovite luua uue kasutaja ja nö nullist info sisestada, siis seda saab teha aadressil https://programm.muuseumioo.ee/register.

Muuseumiöö programmi saad sisestada kuni 25. aprillini 2022 siit

Soovime Muuseumiööl õhus olevat head meeleolu ja elevust jagada ka nendega, kes raske või kroonilise haiguse tõttu üritusest osa võtta ei saa. Seoses tänavuse teemaga “Öös on unistusi” oleme otsustanud teha koostööd heategevusliku organisatsiooniga Minu Unistuste Päev.

Loodame väga, et olete valmis vastu võtma ja Muuseumiööl nähtavas kohas välja panema Minu Unistuste Päev fondi plakati, millel olevate annetustelefoninumbrite teel saavad muuseumi külastajad panustada heategudesse. Fond saadaks hea meelega Tallinna ja Tartu muuseumidesse ka mõned vabatahtlikud, kes kohapeal fondi projekte ja tegevust tutvustaksid. Kui teie muuseum saaks vastu võtta 1-2 särasilmset vabatahtlikku, kes kohapeal heategevusvõimalusi tutvustaksid, siis palun andke oma valmisolekust märku.

NB! Muuseumiöö 2022 plakatid lähevad trükki aprilli esimeses pooles. Lisaks saadame sellel korral bukletite asemel kohapeal jagamiseks Postimehe inserdid. Järgmises infokirjas anname täpsemalt teada, kust ja kuidas on võimalik plakatid kätte saada.

NB! Sel aastal on Muuseumiööl igas muuseumis osalustasu 1 euro külastaja kohta (alla 8-aastased lapsed tasuta). Sümboolne osalustasu juhib külastajate tähelepanu pingutusele, mille muuseumid teevad Muuseumiööl külastusvõimalust ja eriprogramme pakkudes, loodetavasti aitab osalustasu ka pisut leevendada Muuseumiöö läbiviimiseks tehtavaid kulusid. Samas jätame muuseumidele võimaluse soovi korral loobuda osalustasu kogumisest.

Innustame muuseume õhtut sisustama temaatilise eriprogrammiga, mis kajastaks muuseumide panust kogukondade sidumisel, ligipääsetavuse parandamisel kultuuripärandile, jätkusuutlike valikute langetamisel jne. Eriprogramm on võimalus avada oma kogu, ekspositsiooni või miks mitte hoopis muuseumitöö telgitaguseid uue nurga alt ning avada ja mõtestada neid laiema auditooriumi ees tähenduslikul ja meeldejääval moel. Muuseumiöö toimkond aitab eriprogrammidel publikuni jõuda, kasutades kõiki MÖÖ infokanaleid.

Rohkem infot: 
Liina Sirel
unistustemuuseumioo@gmail.com

Heliis Martinson
heliis.martinson@gmail.com

Kerttu Männiste
Eesti Muuseumiühing
Tel. 56842804
kerttu.manniste@ekm.ee

 

Vabaõhumuuseumi aiatundides õpivad noored tundma pärandtaimi ja panevad aiatöödele ka ise käed külge. Foto: Eesti Vabaõhumuuseum