Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Muuseumipedagoogide suvekooli eelinfo

9. muuseumipedagoogide suvekooli peateemaks on muuseumide koostöö teiste kultuurikorraldajatega. Õnnestunud koostööprojektid suurendavad kogukonna kaasatust, tõstavad muuseumide mainet ja külastatavust ning mõjutavad kultuurikorraldajate tulusid.

Suvekool toimub 27.-29.08.2018 Peipsiveere muuseumides ja turismiasutustes, Alatskivi lossis ja Mustvee kultuurikeskuses. Õpitakse tundma Peipsiveere piirkonna omakultuure (vene vanausulised, baltisaksa mõisapärand, eesti rahvakultuur) ja nende toimimist ning koostööd erinevates kultuuriturismi situatsioonides. Suvekooli raames külastatakse muuseume, galeriisid, palvelaid, lossi, käsitöötalu, Sibulatee võrgustiku liikmeid ja kuulatakse kohalike kultuurivedurite ettekandeid kultuurikoostöö korraldamisest ja rahastamisest.

Loengu- ja õpitubade programmi läbiviijad kultuurikoostöö korraldamise teemadel selguvad konkursi korras. Konkursile kutsume parimate koostööprojektidega silma paistnud muuseume. Osalejate hulgast valitakse välja viis muuseumi, kelle esindajad kutsutakse suvekooli läbi viima.

Nimetatud viie ettekandja loengutasudeks, majutuseks ja transpordiks oleme taotlenud Kulka toetust. Konkursi kuulutame välja aprillis, kui Kulka otsus on selgunud.

 

Suvekooli registreerumine toimub maikuus jooksul.

Eesti Rahva Muuseumi hariduskeskus

Lisainfo alates 16. aprillist Aivi Rossilt (aivi.ross@erm.ee)

www.erm.ee