Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Muuseumiturundajate võrgustikust

Turundusvõrgustik jagas kogemusi, kuidas muuseumide suur potentsiaal turunduse heaks tööle panna. Järjekorras teine muuseumiturundajate võrgustiku kohtumine toimus 24. jaanuaril 2023 ERMis  ja sel korral oli arutluse all, kuidas teha muuseumide sisuloomet ning edukat koostööd eraettevõtetega.

Kogemusi jagas alles jaanuaris Aasta Turundajaks Muuseumis kuulutatud Eesti Tervisemuuseumi turundusjuht Andres Arendi. Andres tutvustas lähemalt, kuidas on käivitunud sisuloomelised projektid – podcast Sünaps, kogude päevik ja näituse „Lapsesuu“ blogi. Lisaks andis ta nõu, kuidas selliste projektidega ise algust teha. 

Tallinna Linnamuuseumi koguhoidja Küllike Tint ja turundusspetsialist Kristjan Arunurm jagasid oma kogemusi koostööst Apolloga muuseumi aastaprogrammi „Apteeker Melchiori filmi radadel“ korraldamise raames.

Muuseumikaardi turundusjuht Liina Pulges rääkis muuseumikaardi projekti ajakavast ja turundusplaanist ning üheskoos peeti plaani, kuidas kõige edukamalt muuseumikaarti reklaamida. 

Loodud sai muuseumiturundajate Facebooki grupp, mis on mõeldud ühiseks kogemuste ja info vahetamiseks.

Grupiga liituda soovijatel palume kirjutada oma soovist liina@muuseumikaart.ee

NB! Järgmine võrgustiku kohtumine leiab aset teisipäeval, 7. märtsil Tervisemuuseumis. Juttu tuleb muuseumipoodide loomise võimalikkusest ja vajalikkusest ning e-poe tegemise väljakutsetest. Registreerimisinfo saadetakse muuseumide teabelisti.

Fotol hetk muuseumiturundajate võrgustiku kohtumiselt 24. jaanuaril 2023 ERMis. Foto: Liina Pulges