MUUSEUMIÜHINGU KEVADRETK 8.-9. MAIL 2023

NB! Kohad täitunud ning reisile enam registreerida pole võimalik.

Eesti Muuseumiühingu kahepäevane õpiretk Haapsallu ja Läänemaale toimub 8.-9. maini 2023.  Külastame üheskoos veel üsna uut muuseumi nagu seda on MOMU Mootorispordi Muuseum, mis asub ajaloolises Ellamaa elektrijaamas. Tutvume Kadarbiku külas asuva Ants Laikmaa muuseumiga ning muidugi Haapsalus asuvate muuseumidega. Teisel päeval suundume Läänemaa põnevatesse paikadesse ja tutvume sealse rahva eluga.

Tasu on muuseumiühingu liikmele 30 eurot ja teistele 40 eurot. Hind sisaldab bussireisi, pileteid ja Läänemaa giidi retke teisel päeval, samuti esimese ja teise päeva lõunasööke ja õhtusööki 8. mail! Ülekande palume teha 2. maiks MTÜ Eesti Muuseumiühing kontole  SEB  EE691010052037346005 või Swedbank  EE832200221057022917.

Osalemine EELREGISTREERIMISEGARegistreerimine on avatud kuni 30. aprillini 2022.

Iga osaleja peab ise broneerima endale ööbimise Haapsalus. Muuseumitöötajatele teeb sel perioodil soodustust:
Hestia Hotel Haapsalu Spa
Promokoodi alusel: Promokood CAMP-EMURETK annab 15 % soodustust 8. ja 9. mai.

Hotell Promenaadi Haapsalu

Toa hind kahele koos hommikusöögiga on 75€, sooduskoodiga “Muuseum” saate 6€ allahindlust. Sooduskoodi kehtivusaeg on kuni 15.aprill.

Vaata ka lisaks majutusi Haapsalus, valik on lai:

https://www.booking.com/ või https://www.airbnb.com

KAVA

8. MAI

8.00 väljasõit Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast

9.30 väljasõit Tallinnast (Vene Kultuurikeskuse eest, Mere pst 5)

11.00 MOMU Mootorispordi Muuseumi ja MOMU aia külastus

13.00 Lõuna Ants Laikmaa muuseumis

14.00-15.00 Giidituur Ants Laikmaa muuseumis, ekspositsiooniga tutvumine

15.30 Haapsalus jaguneme gruppidesse: Haapsalu Raekoja külastus, Haapsalu linnuse, Raudtee- ja sidemuuseumi ning Rannarootsi muuseumi külastus. Registreerumine gruppidesse kohapeal.

18.00 Majutumine ööbimiskohtades (broneerimine omal käel)

19.30- … Õhtusöök ja kolleegidega tutvumine Iloni Imedemaal Haapsalus

9. MAI

10.00 Väljasõit Haapsalu linnuse esiselt platsilt

10.00-14.00 Läänemaa retk: külastame Ridala kirikut, Tuuru mõisa, Põgari palvemaja, Breti ehk Albert Kallasmaa vahvaid mälestuskive, Karl Gustav Adolf von Kurselli hauda ja teisi põnevaid vaatamisväärsusi. Retke juhib kohalik giid, Lääne-Elu peatoimetaja Kaire Reiljan.

14.00 Lõuna Puise ninal

15.30 Tuulingu talu ja Haeska linnuvaatlustorni külastus

16.30 Tagasisõit Tallinnasse ja Tartusse

Õpiretke toetab: Eesti Kultuurkapital

Retke kava võib vähesel määral muutuda.

Lisainfo: Kristi Paatsi, +372 5257662¸ kristi.paatsi@linnamuuseum.ee

Täname abi eest korraldamisel ja koostöö eest SA Haapsalu ja Läänemaa muuseume ning Rannarootsi muuseumi pererahvast!

Foto: Laikmaa Muuseumi Facebooki lehelt