Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Olukorrast Tallinna Linnamuuseumis

EMÜ juhatus saatis 31. jaanuaril Tallinna linnapeale Mihhail Kõlvartile toetuskirja, mis oli ajendatud Tallinna Linnamuuseumi direktori Triin Siineri ootamatu ja läbipaistmatu otsusega vabastada Triin direktori ametikohalt. Täname kõiki, kes meie toetusavaldusega ühinesid.

Praeguseks on toimunud Linnamuuseumi töötajate kohtumised linnapeaga. Hetkel on Linnamuuseumi rahvas ootel, mis järeldused teeb linnavalitsus muuseumitöötajate kohtumistest sisekontrolliga.

Sisekontroll õpib tundma muuseumi töökorraldust, tutvub dokumentidega ning vestleb töötajatega. Algselt oli nende käsutuses ühepoolne info ja muuseum on neid tutvustanud oma vastuväidetega esitatud etteheidetele. Sisekontroll lubas raporti esitada tõenäoliselt 9. märtsil. Siis saavad Linnamuuseumi töötajad ka öelda, millised suhted on edaspidi võimalikud.

Praegusel hetkel ei ole muuseum oma küsimustele vastust saanud ega ole pakutud lahendust probleemidele. Vahendajat Kultuuriameti ja Tallinna Linnamuuseumi vahele seni määratud ei ole.

Triin Siiner eeldatavalt kohtusse pöördumist ei kaalu, kuna võimalik tulemus ei ole protsessi energiakulukusega tasakaalus. Tema ennistamise ametisse on linnapea ja abilinnapea korduvalt ja sõnaselgelt muuseumiga suheldes välistanud ja seetõttu ei ole ka muuseumil põhjust eriliseks optimismiks.