Panusta NEMO poliitilise surve ja polariseerumise mõjude teemalisse küsimustikku

NEMO soovib anonüümse küsimustiku abil saada ülevaadet poliitilise surve ja polariseerumise mõjude hetkeseisust Euroopa muuseumides.

Küsimustiku tulemused panustavad NEMO aastakonverentsi aruteludesse ja aitavad kujundada NEMO seisukohta sel teemal. Valmistudes 10.-12. novemberil 2024 toimuvaks konverentsiks ”Can we talk? Museums facing polarization”, on NEMO korraldustoimkond aru saanud, et teema on ühtaegu oluline ja keeruline.

Mitmed muuseumid ja muuseumivaldkonna katusorganisatsioonid võivad tunda end ebamugavalt, kui peavad avalikult jagama oma kogemust ja mõtteid seoses polariseerumisega.  Seetõttu on NEMO koostanud lühikese küsimustiku, et paremini mõista muuseumide  ja muuseumivaldkonna katusorganisatsioonide vaatenurka ja küsida, kas muuseumid tunnevad, et nad on vabad juhtima ja arendama oma institutsioone, programme, seisukohti ja avalikke tegevusi, või tunnevad nad tegevuste planeerimisel ja elluviimisel sotsiaalset, majanduslikku või poliitilist survet.

Viite küsimustikule leiad NEMO kodulehelt.