Toetame üksteist eestikeelsele õppele üleminekul: tule 24. aprillil veebikohtumisele!
Kutsume Tallinna ja Harjumaa kooliõpetajaid ja muuseumipedagooge üles üksteist eestikeelsele õppele üleminekul toetama!
Infopäeva saab järele vaadata siin.
24. aprillil kell 14.00-16.00 kutsume kõiki huvilisi projekti avakohtumisele, kus Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit, Eesti Meremuuseum ja Eesti Muuseumiühing tutvustavad LAK-õppe arendusprogrammi tegevuse eesmärke ja tegevuskava. Koos kaardistame osapoolte vajadused ja loome töögrupid. Kohtumine on tasuta ja toimub veebis. Pane end kirja siin.
Arenguprogrammi eesmärk on arendada ja toetada kooliõpetajate ja muuseumipedagoogide omavahelist koostööd LAK-õppe läbiviimisel ja luua võrgustik, et põimida kooli ja muuseumi haridustöö loogiliseks tervikuks.

Eesti Meremuuseumi õppevahendid “Keelega merele” programmist. Foto: Kristel Bultot
Aasta jooksul kohtuvad programmi raames nii praktiseerivad eesti keele kui teise keele õpetajad, keelekümblusõpetajad ning LAK-õppega juba algust teinud muuseumipedagoogid. Osapooled jagavad kohtumistel teadmisi ja praktilisi kogemusi keeleõppest. Kooliõpetajatest ja muuseumipedagoogidest moodustatud töögrupid loovad koostöös keelelist üleminekut toetavad LAK-õppe meetodil muuseumitunnid. Projekti lõppedes jätkab võrgustik tööd Eesti Muuseumiühingu all, kuhu on koondunud mitmeid teemapõhiseid töögruppe ja võrgustikke muuseumivaldkonna arendamiseks ja omavahelise koostöö soodustamiseks.
Programmi esimene praktiline seminaripäev toimub Eesti Meremuuseumis Lennusadamas 22. mail. Lisaks sellele toimub tänavu veel kolm koolituskohtumist, mille täpsem ajakava kooskõlastatakse programmis osalejatega. Programmi vältel viiakse läbi tunnivaatlusi koolides ja muuseumides ning testitakse uuendatud muuseumitunde. Korraldame tegevusi nii, et need on praktilised, igapäevaste ülesannete kõrvalt jõukohased ning aitavad osalejaid nende töös. Tegevuste tulemusena praktiline LAK-õppe juhend kooli- ja muuseumiõpetajatele.
Aarenguprogramm kestab kolm aastat (2025-2027) erinevates Eesti piirkondades: tänavu on fookuses Tallinn ja Harjumaa, 2026. aastal Ida-Virumaa ning 2027. aastal Tartumaa ja ülejäänud Eesti. Arenguprogrammi viib läbi Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit koostöös Eesti Muuseumiühingu ja Eesti Meremuuseumiga. Programmi toetab Haridus- ja Teadusministeerium.
Lisainfo:
Anu Viltrop
MTÜ Eesti Muuseumiühing
tel: +372 5665 9118
e-post: anu@muuseum.ee
või
Maire Kebbinau
Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit
e-post: maire.kebbinau@avatudkool.ee