Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

XXIV Eesti Muuseumide Festival Narvas 27.-28.09.2021

Pange aeg kirja: XXIV Eesti Muuseumide Festival toimub Narvas 27. ja 28. septembril.

Seekordne festivali teema keskendub digitehnoloogiale muuseumis. Avame muuseumi digielu erinevaid tahke nii praktilisest kui ka teoreetilisest vaatest. Käsitlemist leiavad kaasaegse digitehnoloogia kasutamise võimalused mitmes valdkonnas – nii muuseumihariduses, kogude töös kui ka näiteks ligipääsetavuse seisukohast. Samuti tuleb vaatluse alla muuseumide digistrateegia koostamise temaatika.

Konverentsi peaesinejaks on igal aastal kutsutud väliskülalisi, et tuua Eesti muuseumimaastikule võrdlevaid aspekte ning vahendada uuemaid valdkondlikke arengusuundi. Hoolimata reisimise suhtes keerulistest aegadest, on meiega selgi aastal lubanud liituda välisesineja – Tuuli Uusikukka, kes räägib digitaalsetest metoodikatest, mida Soomes muuseumipedagoogika valdkonnas viimasel ajal on kasutanud. Tuuli Uusikukka on Soome muuseumipedagoogika ühingu juht ning töötab Soome mänguasjamuuseumis Hevosenkenkä, mis asub Espoos, WeeGee näitusekeskuses.

 

Festivali teine päev jätkub loenguga koolitussarjast “Muuseum +”.

Samuti toimub ekskursioon Kukruse Polaarmõisa.

 

Eesti Muuseumide Festival on traditsiooniline muuseumirahva kogunemine septembrikuises Narvas, kus toimub suurimaid muuseumialaseid konverentse Eestis. Festivali korraldab Eesti Muuseumiühing koostöös Narva Muuseumi, TÜ Narva Kolledži ja Kultuuriministeeriumiga.

Tere tulemast festivalist osa saama!