XXIV Eesti Muuseumide Festival Narvas 27.09.-28.09.2021

XXIV Eesti Muuseumide Festival toimub Narvas 27. ja 28. septembril.

Seekordne festivali teema keskendub digitehnoloogiale muuseumis. Avame muuseumi digielu erinevaid tahke nii praktilisest kui ka teoreetilisest vaatest. Käsitlemist leiavad kaasaegse digitehnoloogia kasutamise võimalused mitmes valdkonnas – nii muuseumihariduses, kogude töös kui ka näiteks ligipääsetavuse seisukohast. Samuti tuleb vaatluse alla muuseumide digistrateegia koostamise temaatika.

Konverentsi peaesinejaks on igal aastal kutsutud väliskülalisi, et tuua Eesti muuseumimaastikule võrdlevaid aspekte ning vahendada uuemaid valdkondlikke arengusuundi. Hoolimata reisimise suhtes keerulistest aegadest, on meiega selgi aastal lubanud liituda välisesineja – Tuuli Uusikukka, kes räägib digitaalsetest metoodikatest, mida Soomes muuseumipedagoogika valdkonnas viimasel ajal on kasutanud. Tuuli Uusikukka on Soome muuseumipedagoogika ühingu juht ning töötab Soome mänguasjamuuseumis Hevosenkenkä, mis asub Espoos, WeeGee näitusekeskuses.

Konverentsipäeva otseülekanne ERR-i kultuuriportaalis algab 27.09 kell 11.00

Esmaspäev, 27. september

Tallinn: väljasõit kl 7.30 Go Hotell Schnelli parklast
Tartu: väljasõit kl 8.00 Vanemuise alumisest parklast

Festivalil osalemiseks on vajalik Covid-tõend.

Konverents TÜ Narva Kolledžis „Digitehnoloogia ja muuseum“

Kell 11.00 Avasõnad ja kultuuriministri Anneli Otti videotervitus

• 11.15 –  Kurmo Konsa (Tartu Ülikool), Sinu, minu, meie digiprügi – kas seda on ka vaja muuseumis säilitada?
  • 11.45 – Tuuli Uusikukka, Decoding digital pedagogy. Practices of digital pedagogy methods in Finnish museums
  • 12.30 – Jakob Rosin (Eesti Pimedate Liit), Tehnoloogia kui asendamatu abivahend erivajadusega muuseumikülastajale

13.00-14.15 Lõuna omal käel. Konverentsi teine pool algab kell 14.30

• 14.30 – Tõnis Veltman (SA Eesti Meremuuseum), Esimesed sammud digistrateegia planeerimisel: teooria vs Meremuuseum
  • 15.00 – Tiiu Daniel (Rahvusraamatukogu), Veebilehtede arhiveerimine – miks, kuidas, kellele
  • 15.30 – Merli Üle, Uudsete tehnoloogia rakendamine. Uudsed tehnoloogiad kütavad sageli palju kirgi ning nendes nähakse palju võimalusi. Paljud uudsed tehnoloogiad aga ei jõuagi kasutusse võib kaasneb nende rakendamisega korralik peavalu. Parimad praktikad uute tehnoloogiate valikul ning nende rakendamisel igapäevaellu Elisa kogemusel.

NB! Konverentsi kavas võib tulla muudatusi

18.00 Madis Tuuderi ekskursioon teemal „Tark linnus – milliseid tehnoloogilisi võtteid on linnuse uuendamisel kasutatud“ (osalejate arv piiratud). Teistel võimalus tutvuda linnusega muuseumi giidide juhtimisel.

19.00 pidulik vastuvõtt Narva linnuses konverentsil osalejatele

Teisipäev, 28. september

10.00 kohtumine sarjast “Muuseum +” teeme kunstiteadlase ja kuraatori Rael Arteli juhtimisel ringkäigu Narva Kunstigalerii uuel püsinäitusel „Elu või karma? Narva lood“

11.30 kohvipaus

12.00 Sõit tutvuma Kukruse Polaarmõisaga.

Eesti Muuseumide Festival on traditsiooniline muuseumirahva kogunemine septembrikuises Narvas, kus toimub suurimaid muuseumialaseid konverentse Eestis. Festivali korraldab Eesti Muuseumiühing koostöös Narva Muuseumi, TÜ Narva Kolledži ja Kultuuriministeeriumiga.

Registreeri SIIN.

Palume täita registreerimisvormi 20. septembriks. Osavõtutasu EMÜ liikmele 12 €, mitteliige 19 €. Palume maksta osalustasu hiljemalt 24. septembriks ülekandega Eesti Muuseumiühingu arveldusarvele Swedbank EE832200221057022917 või SEB pank EE691010052037346005. Arvega tasumisel palume vormil märkida maksja.

Palume arvestada, et osalemise eelduseks on Covid tõend.

Tere tulemast festivalist osa saama!

Toetab: Eesti Kultuurkapital