Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

MUUSEUMIDE E-ÕPPEMATERJALID KOOLIDELE JA LASTEAEDADELE

Head muuseumipedagoogid ja kolleegid!

2020. aasta märtsis tekkinud eriolukord innustas koguma üle-eestilist muuseumide digitaalset õppematerjali koolidele ja lasteaedadele pakkumiseks. Eesmärk oli edastada muuseumide informatsioon kompaktselt ja struktureeritult, et õpetajatel kuluks e-õppematerjali leidmisele vähem aega.

Vabatahtlike muuseumihariduse töötajate algatusel kohtuti 17. märtsil e-koolikoti eestvedajaga, et vaadata üle esialgne materjalide hulk ning leida tehniline lahendus selle edastamiseks. Tänaseks on andmebaasi kogunenud juba üle 100 sisestuse. Lisa ka sina oma materjal siin ning ole nähtav hitsa.ee ning e-koolikott.ee lehtedel.

E-õppematerjali lisamiseks tuleb täita ANKEET.

Ankeedi andmed jooksevad kokku ANDMEBAASI TABELISSE, mis jääb esialgse plaani järgi avatuks kuni 10. juunini 2020 või vajadusel kauemaks.

 

Üleskutsega on liitunud: Rahvusarhiiv, Haapsalu ja Läänemaa muuseumid, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum, Tartu Linnamuuseum, Tallinna Kirjanduskeskus, Eesti Meremuuseum, Liivi Muuseum, Energia avastuskeskus, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Maanteemuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Eesti Kunstimuuseum – Kumu kunstimuuseum, Eesti Kunstimuuseum – Niguliste muuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Loodusmuuseum, SA Saaremaa Muuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Karilatsi Vabaõhumuuseum, Eesti Mälu Instituut ( Kogu Me Lugu suulise ajaloo portaal), Eesti Kunstimuuseum SA, Eesti Ajaloomuuseum, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Lastemuuseum Miiamilla, Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum, Eesti Tuletõrjemuuseum, Fotomuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, SA Eesti Maaelumuuseumid, Tartu Tähetorn.

Algatusest on kasvanud välja muuseumipedagoogide iganädalane veebiseminar, kus jagatakse praktilisi kogemusi. Seminari kohta saad lähemalt lugeda siin.

 

NB! Julgustame lisama oma muuseumi õppematerjale ka E-koolikotti!

Illustreeriva pildina on kasutatud Fotomuuseumi fotograafia ajajoone slaidi.

KUIDAS LISADA E-ÕPPEMATERJALE E-KOOLIKOTTI

Materjali ei saa sisestada ilma kontot loomata. Konto on alati isikustatud, st on seotud isikukoodiga. Autentimise võimalusi on erinevaid.

Konto loomisel saadetakse teie meilile neljakohaline identifitseerimisnumber (vahel läheb rämpsposti), mis tuleb sisestada (üks number ühe kriipsu peale).

Tutvu materjali loomise videojuhendiga.

Kuna teie materjalid avanevad kõik lingiga, siis nendele materjalidele kohaldub teie keskkonnas antud litsents (kui litsents on olemas, muidu Copyright. Litsentsidele palun alati tähelepanu pöörata, sest kui litsentsi pole antud, siis kohaldub alati kõige karmim CC. Üldiselt avalik sektor kasutabki üha enam oma materjalidel CC BY SA litsentsi, et materjal oleks kõigile kättesaadav ja kohaldatav).

Litsentsitingimustest saab lugeda kasutustingimustest https://e-koolikott.ee/kasutustingimused

Materjali metaandmete sisestamisel palun jälgige, et kõik tärniga väljad oleksid täidetud, vastasel juhul ei saa materjali salvestada.

Kui vajate abi, siis kirjutage või helistage Kairi Valgule: 50 99595 (alati ei saa kohe vastata, aga püüab tagasi helistada).

 

Lisainfo ja küsimused:

Liisi Selg (algataja)
Tel: 53303397
E-post: liisi.selg@ajaloomuuseum.ee

Maarja Kõuts (kommunikatsioon)
E-post: maarja.kouts@salm.ee

Jelena Tšekulajeva (ankeedi kaudu koondatud info haldaja)
Tel: 5544849
E-post: emy@muuseum.ee

Kairi Valk
Innove e-õppevara peaspetsialist (e-koolikott)
Tel: 735 0695
E-post: kairi.valk@innove.ee
www.innove.ee