Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Aastaauhinnad

Eesti Muuseumiühingu üks mõnusamaid rolle on kolleegide tunnustamine. Koostöös Kultuuriministeeriumi muuseuminõukoguga ja Kultuurkapitaliga anname igal aastal välja nn muuseumirotte ehk Eesti muuseumide aastaauhindu.
Kandideerimine aastaauhindadele 2022 ootas muuseumide taotlusi kuni 3. oktoobrini Marju Niinemaa meiliaadressil marju.niinemaa@muinsuskaitseamet.ee .. Taotlusvormid ja lisainfo on Muinsuskaitseameti kodulehel – https://www.muinsuskaitseamet.ee/et/eesti-muuseumide-aastaauhinnad
Aastaauhinnad 2022 jagatakse välja jaanuaris 2023 toimuval konverentsil ja galal.
Eesti Muuseumide Aastaauhinnad 2021 konverents ja pidulik auhinnagala toimusid 28. jaanuaril 2022 Põlvas. Sündmuse korraldas Eesti Maanteemuuseum.

Konkursile laekus  93 taotlust. „Rõõm on näha, et konkurents püsib läbi aastate tugevana ning projektidest paistab selgelt silma, et muuseumide missioon on olla näoga külastajate suunas. Muuseumid pakuvad põnevaid tegevusi ja näitusi kõigile, kes soovivad üksi või perega kvaliteetselt aega veeta. Ehk saab siit nominentidest igaüks natuke inspiratsiooni ja aimdust, mida muuseumides leida võib,“ ütles Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht Mirjam Rääbis.

Vaata 2021. aasta konkursi LAUREAATE SIIT! 

Muuseumide aastaauhindade konkurss sai endale ka uue lustaka logo. Autor on Erik Teemägi disainibüroost Putka.

2020. aasta konkursil andis Eesti Muuseumiühing esmakordselt välja eriauhinna – aasta turundaja tiitli ja selle pälvis Eesti Loodusmuuseum näituse „Hirmus armas nahkhiir“ ja 2020. aasta looma turunduse eest. 2021. aasta parim turundaja oli Rita Rahu ja Saaremaa Muuseum näituse “Viikingid enne viikingeid” tootearenduse ja turunduskampaaniaga.
Vaata rohkem konkursi kohta SIIT!
Rotid ootamas konverentsil 2022. aastal Maanteemuuseumis. Fotograaf: Mikk Otsar
Muuseumide aastaauhindade konkursi eesmärk on kiita ja tänada parimaid muuseumispetsialiste ning tuua avalikkuse jaoks rohkem esile muuseumitöö erinevaid tahke. Auhinda antake välja kord aastas kümnes kategoorias. Aastaauhindade hindamiskomisjonide liikmed leiad siit!

Auhinnakategooriad on:

  • muuseumikogu arendaja
  • konserveerimistöö
  • muuseumihariduse edendaja
  • teadustrükis
  • teaduskonverents
  • ajutine näitus
  • püsinäitus
  • muuseumiarendaja
  • kogukonna sõber
  • eriauhind (ettepaneku teevad muuseumide aastaauhindade komisjonid) – ei saa ise taotleda

Auhindade väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapital: