Eesti Muuseumiühingu korraldatud koolitused 2024. aastal

Eesti Muuseumiühing pakub muuseumitöötajatele mitmesuguseid enesetäiendamise võimalusi ja kogemuste vahetust, muuhulgas ka koolituste näol.

2024. aastal on kavas mitmeid koolitusi:

Foto: Tallinna I Keskkooli õpilased koos õpetajaga 1945.a., AM _ 2983-R F 2793, Eesti Ajaloomuuseum SA,

29. jaanuaril toimus koolitus “Muuseum ja kogukond“, mida viis läbi Eha Paas. Koolituse eesmärk on avardada muuseumitöötajate arusaamist kogukonnast ning julgustada muuseume kogukondi avastama ja  nendega koostööd looma. Lisainfo siin.

21. veebruaril toimus koolitus “Keskkonna jälgimine ja mõjutamine museaalide eksponeerimiseks näituseruumis”, mida viis läbi Tiina Vint. Koolituse eesmärk on anda esmased teadmised museaalide eksponeerimiseks näituseruumis. Lisainfo siin.

5. märtsil toimus turunduse ABC koolitus, mida viis läbi Liina Pulges. Koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmised muuseumiturunduse alustest ning pakkuda praktilisi turunduse alaseid oskusi ja võtteid, mida muuseumikeskkonnas kasutada. Lisainfo siin.

27. märtsil toimus taaskord raamatukogude ja muuseumdie haridustöötajate ühine koolitus RAA+MUU, mis seekord keskendus koostööprojektidele. Lisainfo siin.

8. aprillil9. aprillil ja 2. mail toimus kolmepäevane koolitus “LAK-õppe põhimõtted ja LAK-õpe muusuemitundides”. Koolitajateks olid Iiris Oosalu, Avatud Kooli õppetöö arendusjuht ja Eva Ronk, Avatud Kooli õppejuht. Lisainfo siin.

18. aprillil toimus koolitus “Nutikas tellija. Digisisu muuseumides”, mida viis läbi Mark Baranin. Koolitusel uuriti, kuidas vältida digisisu planeerimisel ja tellimisel enamlevinud vigu. Lisainfo siin.

3. mail toimus teeninduse standarite loomise koolitus, mida viis läbi Katrin Tamsar. Koolitusel uuriti, milleks teeninduse standardit vaja on, kuidas seda luua ja juurutada. Lisainfo siin.

9. mail plaanisime nutifotograafia koolitus, mida viib läbi Jaak Nilson. Lisainfo siin. Koolitus jäi ära.

21. mail toimub sotsiaalmeediaturunduse koolitus, mida viib läbi Dagmar Lamp. Lisainfo siin.

24. septembril toimub koolitus “Muuseum ja kogukond”, mida viib läbi Eha Paas. Lisainfo siin.

26. septembril ja 10. oktoobril toimub Grete Arro käe all mõttevirgutus-koolitus “Kuidas laps õpib?” Lisainfo siin.

1. oktoobril toimub fotode, fotonegatiivide, diapositiivide ja fotoalbumite seisundi hindamise, pakendamise ja säilitamise töötuba. Töötuba veab Merilis Roosalu. Lisainfo siin.