Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

EMMA 2020

EMMA 2020 VÕITJAD

XXIII Eesti muuseumide festivalil Narvas jagati välja parimate muuseumimeenete ehk EMMA auhinnad. Anti välja kolm rahalist auhinda.


I ja II KOHT JAGAMISEL

Auväärne žürii otsustas, et I ja II koht lähevad 2020. aastal jagamisele Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Ülikooli muuseumi meenete vahel. Kumbki muuseum sai auhinnaks 750 eurot, mis on nähtud ette edaspidiseks meenearenduseks.

Kunstimuuseumi kunstimemo on hariv lauamäng erinevas eas inimestele. Kunstimemo tutvustab muuseumi kogudesse kuuluvaid töid perioodist 15.- 20. sajandi. Kunstimemo pakendil on number 1, sest edaspidi on muuseumil kavas mängude tootmist jätkata Kunstimemo idee autorid on Tiiu Parbus, Tuuli Aule ja Mari Kangur, disainer on Tuuli Aule ja tootja Just Print OÜ.

Tartu Ülikooli muuseumi „Kruus rektorite allkirjadega“ on Eesti rahvusülikooli 100. juubeli puhuks valminud meene. Kruusil on 16 rektori allkirjade jäljendid. Kruusiga on kaasas teabeleht kõikide rektorite nimedega ja ametiaja daatumitega.

III KOHT

 Tallinna Kirjanduskeskuse Vilde muuseumi triibuline öösärk sai auhinnaks 423 eurot. Triibuline öösärk viitab Eduard Vilde teosele „Minu esimesed triibulised“ ning ajastule – 1920. aastatel oli meesterahva magamisriideks sageli öösärk. Triibulise öösärgi idee autorid on Kadi Kesküla ja Maarja Vaino, mis valmis koostöös Runik OÜ ja õmbleja Tiia Ambergiga.


Žürii hindas 15 muuseumi 29 meenet või meenekomplekti. Hindamisel lähtuti EMMA statuudis esitatud kriteeriumitele – meene kannab muuseumi identiteeti, on inspireeritud muuseumi kogust, toetab muuseumi näitusetegevust, on kaasaegse disainiga, atraktiivselt teostatud, väärtustab kultuuripärandit ja omab pedagoogilist väljundit.

Žüriisse kuulusid: Jane Liiv (Eesti Rahva Muuseumi peakunstnik, Tartu Kunstnike Liidu juhatuse liige), Anu-Maaja Pallok (EV kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik), Kadri Rannala (Eesti Tervishoiu Muuseumi direktor, ICOM Eesti esindaja), Mariann Raisma (TÜ muuseumi direktor, EMMA konkursi idee autor), Maris Tuuling (TÜ muuseumi koguhoidja, Kunstiühing Pallas liige), Pilvi Käiro (SA Tatumaa Turism turundusspetsialist), Taisi Kadarik (TTÜ lektor, eesti Sisearhitektide Liidu liige).

Eesti Muuseumiühing tänab Eesti Kultuurkapitali auhinnaraha toetuse eest.