Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Muuseum 3.0

Kultuuripoliitika ja loomemajanduse mõttekoda Creativity Lab koostöös Eesti Muuseumiühingu ja Avaliku Esinemise Akadeemiaga käivitasid 2019. aastal muuseumitöötajate arendusprogrammi Muuseum 3.0.

Programmi eesmärk on toetada muuseumide juhtimisalast strateegilist võimekust ning arendada spetsialistide teadmisi ja oskusi muuseumide töö tõhusamaks korraldamiseks. Programmi edukal lõpetamisel väljastatakse osalejatele koolitustõend (majandustegevuseteatis nr 214635 Eesti Hariduse Infosüsteemis).

Registreerumine MUUSEUM 3.0 IV lendu (2023) on avatud.

Koolitus toimub 7.-10. novembril 2023 Tartus Laulupeomuuseumis.

Koolitusprogrammi läbivaks teemaks on juhtimis- ja strateegiatööriistade kasutamine muuseumide töö korraldamisel ja arendamisel. 2023. aasta programmi põhiteemaks on strateegiline ja innovaatiline muuseum.

Osalejad veedavad üheskoos neli intensiivset päeva. Koolitus koosneb loengutest, praktilistest ülesannetest, grupitöödest muuseumides ja kohtumistest inspireerivate inimestega eri valdkondadest. Detailse programmi avaldame oktoobri alguses, kuid vihjena võime juba täna lubada, et saab olema mitmekülgne ja üllatusi täis programm, kus ei puudu ka ühine ajaveetmine teiste kolleegidega ning ainulaadsed kultuurikogemused Tartus.

Programmis osalemise maksumus on 500 eurot, millele lisandub käibemaks. Maksumus sisaldab osavõttu 4-päevasest koolitusest, koolitusmaterjale ja toitlustust (kohvipausid, lõunasöögid ning õhtusööki kahel päeval). Lisaks tuleb osalejatel katta transpordikulud ja majutus Tartus. Arve võib tasuda ühes või mitmes osas, vajadusel võib arve tasuda osaliselt eraisik ja osaliselt tööandja.

Eesti Muuseumiühingu liikmetel on võimalik registreerumisel taotleda stipendiumi. Stipendiumi saajate arv on piiratud ning saajad otsustab EMÜ juhatus. EMÜ võib anda nii täis- kui osalisi stipendiume.

Registreerumine programmi oli avatud 6. oktoobrini 2023.

Täpsem info programmi sisu, läbiviijate, kandideerimise ja tingimuste kohta veebilehelt: https://tulevikumuuseum.voog.com/ 

Grupi suurus on kuni 25 osalejat.

Vaata lähemalt programmi veebilehelt SIIT

Kellele on programm mõeldud?

Ootame programmi nii tänaseid kui ka tulevasi muuseumide eestvedajaid ja suunanäitajaid, st muuseumides või muuseumidega töötavaid spetsialiste. Ennekõike on programmiga oodatud liituma muuseumide üksuste juhid või teemakoordinaatorid, sh:

  • strateegilise planeerimisega seotud spetsialistid, sh arendusjuhid ja -spetsialistid, muuseumide filiaalide juhid, teadusjuhid ja peavarahoidjad, soovi korral ka muuseumide direktorid;
  • näituste ja programmide (sh haridusprogrammide ja publikuprogrammide) väljatöötamisega seotud spetsialistid, samuti teenuste kvaliteedi eest vastutavad töötajad;
  • tugiteenuste osutamisega seotud spetsialistid (finantsjuhid, müügi- ja turundusjuhid jt).

Arendusprogramm on hea võimalus arendada nende muuseumitöötajate oskusi ja teadmisi, kellel on potentsiaali ja ambitsiooni tõusta tulevikus tipp- või valdkonnajuhi rolli, samuti neile, kellel on soov end oma tänases keskastmejuhi rollis arendada. Ootame koolitusprogrammiga liituma spetsialiste nii suurematest kui ka väiksematest muuseumidest. Grupi suurus on kuni 20 osalejat.